Haber

97 Yaşındaki Hamile Kadın Bıçaklanarak Öldürüldü: Duruşma Ertelendi

Tartışmaya göre Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Kadir Meşe, 3 aylık hamile 19 yaşındaki Hazal Alpyörük’ü 97 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Yargılanan Kadir Meşe’nin avukatı, Kadir için adli kontrol talebinde bulundu.

Geçen yıldan beri gözaltında.

15 Şubat 2022’de Hacıyusuf Mahallesi Vacihibey Caddesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre hurdacı Kadir Meşe ile yaşadığı Hazal Alpyörük’ün ortasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine öfkesine hakim olamayan Kadir Meşe, 3 aylık hamile Alpyörük’ü 97 yerinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Hazal Alpyörük kurtarılamadı. Olayın ardından karakola giderek teslim olan Kadir Meşe, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Hazal Alpyörük’ün ailesi duruşma salonunda yoktu.

Yargılanan Kadir Meşe’nin savunmasında, “Onurum ve şerefim için yaptım. Nasıl uygun görürseniz, o benim kabulümdür.”

Duruşma salonunda Hazal Alpyörük isimli kimsenin bulunmaması dikkat çekti.

duruşma ertelendi

Sanık Kadir Meşe’nin avukatı da vicdanını yaralayan bir talepte bulundu. isimsiz avukat ‘Müvekkilimin uzun süredir uyuşturucu kullandığı için psikolojisinin yerinde olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle bir ruh ve ruh sağlığı hastanesine sevk edilmesini ve raporlanmasını talep ediyoruz. Müvekkilimizin cezaevinde 7-8 kez koğuş değiştirdiği ve bu nedenle akli dengesinin yerinde olmadığı, adli kontrol şartıyla tahliyesinin kaldırılmasını ve tutukluluğunun kaldırılmasını talep ediyoruz.terimleri kullandı.

Raporun mahkemeye ulaşmaması üzerine duruşma, Meşe’nin tutuklanmasına karar verilmesiyle 16 Ağustos 2023’e ertelendi.

dikmenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu