Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Olay tüm yönleriyle araştırılıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı’ndaki bıçaklı baskınla ilgili “Olay tüm yönleriyle, her yönüyle araştırılıyor. Soruşturma derinleşiyor.” söz konusu.

Çelik, Seyhan ilçesindeki parti binasında İl Sekreteri Sacit Pişgin’in hayatını kaybettiği bıçaklı saldırıda yaralanan İl Başkanı Salih Demir’i tedavisinin sürdürüldüğü Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ömer Çelik, geçmiş olsun dileklerini ilettiği Demir’in sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Çelik, saldırıdan dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Bugün kentte düzenlenen cenaze töreniyle Pişgin’i son yolculuğuna uğurladıklarını belirten Çelik, “İl Başkanı Salih Bey’i ziyaret ettim, yaralı. Doktorlarımızın verdiği bilgiye göre sağlığı iyiye gidiyor. İnşallah en kısa zamanda tamamen iyileşir.” dedi.

Olayın zanlısının kısa sürede yakalanarak savcılığa sevk edildiğini belirten Çelik, “Olay tüm yönleriyle ve her yönüyle araştırılıyor. Soruşturma derinleştiriliyor. Şu ana kadar elde edilen bulgular çerçevesinde bir değerlendirme yapılıyor. Bunu yapanlar ve arkasında birileri varsa bunun hesabını mutlaka hukuk önünde vereceklerdir.” terimleri kullandı.

Olayın çok acı olduğunu vurgulayan Çelik, “Siyasi kuruma yönelik her türlü şiddet ve saldırıya karşı olduğumuzu her zaman ifade ediyoruz. Burada da bir siyasi partinin il başkanlığına yönelik böylesine vahşi bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırıyı bir kez daha kınıyoruz. HÜDA PAR camiasına başsağlığı diliyoruz.” söz konusu.

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı’nda dün bıçaklı saldırıya uğrayan İl Başkanı Salih Demir yaralandı, İl Sekreteri Sacit Pişgin hayatını kaybetti, olayla ilgili A.Ş. gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu