Haber

AK Parti’de ‘oda’ yarışı: Kurayı beklemeden yerleşti, sonra boşandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), 28’inci yasama dönemi bugün düzenlenen yemin töreniyle başlarken, milletvekilleri kura çekiminin ardından yeni meclislerine yerleşti. Parti kümelerinde görev alacak küme liderleri ve küme başkan yardımcıları için de TBMM Ana Binası’nda hazırlıklar sürüyor. Bu süreçte AK Parti’de seçim öncesi Küme Lideri ve Küme Başkan Yardımcılarını belirleyen bir oda kapma yarışının yaşandığı ortaya çıktı.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, grubun ortasındaki görevine devam edecek olan Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hasret Zengin mevcut odalarında devam edecek, yeni müstakbel Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Leyla Şahin Usta ve Bahadır Yenişehirlioğlu’nun başka odaları da olacak. Parsellere girilmesi kararlaştırıldı.

Yapılacak seçimden sonra Kur’an-ı Kerim’in çizilmesinin daha uygun olacağı ifade edildi. Ancak önceki gün Mustafa Elitaş’ın boşalttığı büyük odaya Muhammed Emin Akbaşoğlu yerleşti.

Bu durumdan haberdar olan diğer grup milletvekilleri tepki gösterince Akbaşoğlu, tıpkı günün akşamı olduğu gibi odayı boşaltıp kendi odasına dönmek zorunda kaldı. Dün yapılan çekilişte Elitaş’ın odası Bahadır Yenişehirlioğlu’na, Bülent Turan’ın odası Leyla Şahin Usta’ya, Yılmaz Tunç’un odası Abdülhamit Gül’e gitti.

Ancak Yenişehirlioğlu, iri yarı olan ve piyangoyu kazanan Elitaş’ın isteyerek odasını Abdülhamit Gül’e verebileceğini belirtti. Bunun üzerine Elitaş’ın boşalttığı oda Abdülhamit Gül’e verildi. Yenişehirlioğlu da bu sabah sosyal medya hesabından yeni ofis odasından bir fotoğraf paylaştı. (HABER MERKEZİ)

haber-kepez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu