Haber

AK Partili Aydemir: “CHP, ABD’den getirdiği danışmanlarla Ali Babacan’ı da sildi”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “CHP, ABD’den getirdiği danışmanlarla Ali Babacan’ı da sildi. Bu program aynı zamanda Ali Babacan’a ‘size bir şey yapmama’ girişimidir” dedi. söz konusu.

Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu’nda 2023 bütçe görüşmelerinin bugün başladığını hatırlatarak, Cumhuriyetin 100. yıl hazırlıklarının AK Parti’ye emanet edildiğini bildirdi. .

Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıl Buluşmasına Çağrı” programındaki konuşmasına atıfta bulunarak, “Dağ fare doğurdu, dağ başka doğurdu. İki ABD’li danışmanı da milletle tanıştırdı. .Danışman olarak tanıttığı adamı Türkiye’ye bile getiremediler.Bir diğer danışman da Ermenistan ekonomisini çökerten biri.Sosyal politikalardan sorumlu danışman FETÖ’yü destekleyen ya da PKK’yı temize çıkarmak için paylaşımlar yapan biri.” dedi.

Aydemir, programa katılanların uyuyakaldığını çünkü danışmanların garip mesajlar verdiğini ve kimsenin bir şey anlamadığını söyledi.

“CHP’de ekonomist yok mu?” Soruyu soran Aydemir, “CHP Genel Başkanı ve CHP Genel Merkezi bunları yok sayıyor mu? Ne ayıp. CHP de ABD’den getirdiği danışmanlarla Ali Babacan’ı paspasladı. Bu program da Ali Babacan’a yönelik, ‘sizden bir şey. ABD’den iki acemiyi adamın kafasına böyle sokarlar, sonra da size paspas yaparlar.” ifadelerini kullandı.

Aydemir, Yahudi bir danışman ya da Daron Acemoğlu gibi isimlerle milliyetçilik konuştuğu DÜZGÜN Partisi’ne mesaj verildiğini iddia etti.

Aydemir, “Balıkesir’de tutuklanan HDP Edremit İlçe Başkanı Sultan Karasu’nun terör örgütü PKK elebaşılarından Mustafa Karasu’nun ablası olması da HDP’nin nasıl bir parti olduğunu gösteriyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu