Haber

AK Parti’nin Samsun adayları belli oldu

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz’ın telefonuyla da toplantıya katılanlara seslendi.

Yoğun katılımın olduğu salonda konuşan Erdoğan, “Gaziantep’te mükemmel bir şehir hastanesinin açılışından sonra toplantınızdan haberdar oldum. 31 Mart akşamı yapılacak seçim sonuçlarını sizlerle birlikte kutlamak için sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Samsun’daki tüm belediye başkanlarımızın belediyelerini süpüreceğinize inanıyorum. Ana kademe kadın kolları ve gençlik kolları olarak, kalan bu dönemde, umarım 31 Mart’ta gece gündüz çalışarak bu zaferi taçlandırmaya hazır mıyız? Bu zaferi birlikte kutlamaya hazır mıyız? Bu vesileyle sizi tebrik etmek ve şimdiden iyi şanslar dilemek istiyorum. “Gaziantepli tüm belediye başkan adaylarımızı ve ekiplerini, tüm Cumhur İttifakı üyelerini en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Yusuf Ziya Yılmaz da 31 Mart seçimlerinin önemini vurguladı. konuşmaları. Toplantıda Cumhur İttifakının 17 ilçe belediye başkan adayı açıklandı.

3 ilçe belediyesinde MHP adaylarının, 14 ilçede ise AK Parti adaylarının yer aldığı aday listesi şöyle:

“19 Mayıs – Osman Topaloğlu
Ladin – Ramazan Özdemir
Asarcık – Şerif Kılağuz
Atakum-Hasret Maraş
Ayvacık – Hüseyin Keskin
Bafra – Hamit Kılıç
Canik – İbrahim Sandıkçı
Çarşamba – Seçkin Gür
Havza-Murat İkiz
İlkadım – İhsan Kurnaz
Kavak – İbrahim Sarıcaoğlu
Ladik – Gürkan Özel
Salıpazarı – Osman Yüksel
Tekkeköy –Mustafa Candal
Terme – Şenol Kul
Vezirköprü-Murat Gül
Yakakent – ​​Hüseyin Kıyma”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu