Haber

Bisiklet Taksiler’den 5 bin 398 kişi faydalandı

Lüleburgaz Belediyesi’nin her geçen yıl daha fazla ilgi gören Bisiklet Taksilerinden faydalanan kişi sayısı bir evvelki yıla nazaran yüzde 54 artarak 5 bin 398 şahsa ulaştı. 65 yaş üzeri, engelli, gebe ve küçük çocuklu vatandaşların fiyatsız bir formda yararlanabildiği Bisiklet Taksilerden geçtiğimiz yıl 3 bin 400 kişi faydalanmıştı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin temalı olarak kutladığı yıllardan biri olan 2017 Bisiklet Yılı’nda global iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturmak için uygulamaya koyduğu Bisiklet Taksilere ilgi her geçen yıl artıyor. Son 3 yılda vatandaşlar tarafından kullanımında yüzde 100’ün üzerinde artış sağlanan Bisiklet Taksilere ilgi yalnızca geçtiğimiz yıl yüzde 54 oranında arttı. Sırasıyla 2020 yılında 2 bin 500, geçen yıl 3 bin 500 kişinin kullandığı Bisiklet Taksileri bu yıl 5 bin 398 kişi kullandı.

Kimler faydalanabiliyor?

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2017 yılında “İklim Değişikliğine Karşı Bisikletlerimizle Mücadele Ediyoruz” sloganıyla hizmete sunduğu Bisiklet Taksilerden 65 yaş üzeri, engelli, gebe ve küçük çocuklu bireyler faydalanabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu