Haber

Bornova Belediyesi’nde tüm çalışanları sevindiren sözleşme

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, göreve geldiği ilk günden bu yana uyguladığı ‘çalışanları enflasyonun baskısında tutma anlayışı’ doğrultusunda iki toplu iş sözleşmesine imza attı. Bornova Belediyesi İşçi A.Ş. bünyesinde 1654 çalışan ve 318 memur ve sözleşmeli memuru kapsayan sözleşmeler nefes kesti. Önder Mustafa İduğ, göreve geldikleri 5 Nisan 2019’dan bu yana hak ettikleri bedeli her koşulda ödeme sözünü tutmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, DİSK’e bağlı General-İş Sendikası İzmir 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç ile 1600 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzaladı. Yürürlükte olan ve 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek toplu iş sözleşmesine ek olarak imzalanan sözleşme kapsamında çalışanların tüm hakları yüzde 43 oranında artırıldı. Yemek fiyatına muafiyetin üst sınırının net tutarı kadar artırıldı.

İki sendikayla toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi’nde görev yapan 318 memur ve sözleşmeli memuru kapsayan toplu iş sözleşmesini Tüm-Bel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nihat Filiz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte imzaladı. 1 Nisan 2024 tarihine kadar geçerli olacak üç aylık toplu iş sözleşmesi kapsamında sosyal istikrar tazminatına yüzde 57,45 oranında zam yapıldı.

“Anlayışımız çalışanlarımızı enflasyona maruz bırakmamak”

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Belge belgemizi aldığımız 5 Nisan 2019 gününden 31 Mart 2024 tarihine kadar yapmaya çalıştığımız en önemli şey enflasyona karşı herkesi ezmeyen bir anlayışa sahip olmaktır. Meslektaşlarımız. “Buna devam edeceğiz” dedi.

Başkan İduğ: Hayırlı olsun

Ekonomide yaşanan gelişmeler nedeniyle toplu iş sözleşmesinde yaptığımız sözleşmeler doğrultusunda tüm çalışma arkadaşlarımızın 2024 yılı maaşlarına zam yapacak toplu iş sözleşmelerini imzaladık. Bornova Belediyesi İşçi A.Ş.’deki memur arkadaşlarımız ve yaklaşık 2000 arkadaşımız, “Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Özgür Genç: Türkiye’ye örnek

DİSK’e bağlı 7 No’lu İşçi Sendikası Şube Başkanı Özgür Genç, aynı zamanda 2019 yılından bu yana Bornova Belediye Başkanı Dr. Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ’a işçi arkadaşlarımıza gösterdiği özen için teşekkür ederiz” dedi.

Nihat Filiz: Şanslıyız

Tüm-Bel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nihat Filiz, imzaladıkları toplu iş sözleşmesinin üyelerine hayırlı olmasını dileyerek, “Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ gibi iyi niyetli bir belediye başkanıyla çalıştığımız için çok şanslıyız. emekten ve demokrasiden yana olan. “Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aşağıdaki fotoğraf:

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, göreve geldiği ilk günden bu yana uyguladığı ‘çalışanları enflasyona baskı altında tutma anlayışı’ doğrultusunda iki toplu iş sözleşmesine imza attı.

Bornova Belediyesi Basın Bürosu İletişim Numarası:

Telefon: 0 (232) 999 29 29

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu