Teknoloji

Capcom’dan Bir Büyük Oyun Daha Geliyor: Tarih Verildi

 
Street Fighter, Resident Evil, Dino Crisis ve daha birçok seriyle ön plana çıkan Capcom’dan büyük bir yeni oyun daha geliyor. Mart 2024’te sona erecek olan mevcut mali yılın sonuna kadar “büyük” bir oyun yayınlamayı planlıyor. Bu nedenle oyunun Mart 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.
 
Oyunun ne olduğuna dair çeşitli söylentiler var.
 
 
 
Bu haftaki kazanç raporuyla birlikte yayınlanan Japonya Soru-Cevap bölümünde Capcom’un yıl sonu satış hedeflerine nasıl ulaşacağı sorusuna yer verildi. Konuya ilişkin yanıt bölümünde büyük çaplı ve duyurulmamış bir oyundan bahsedildi.
 
Oyun hakkında henüz duyurulmayan ve net bir şekilde ifade edilmeyen çeşitli söylentiler ortaya çıktı. Ekibin geçmiş çalışmaları göz önüne alındığında akla en büyük iki seri geldi. Dolayısıyla bu oyunun Resident Evil veya Monster Hunter serisinden bir proje olması mümkün.
 
Diğer yandan Capcom, Temmuz ortasında PC, Xbox ve PlayStation konsolları için yeni bir IP olan Exoprimal’i piyasaya sürdü. Piyasaya sürülmesiyle birlikte konsol ve PC için Game Pass hizmetinde satışa sunulan oyun, Eylül ayı sonu itibarıyla yaklaşık 940.000 adet sattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu