Haber

Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de

Trabzon’un Of, Sivas’ın Zara ve Adıyaman’ın Besni ilçelerinde bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verilirken, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içinde bulunan Cunda Adası, korunması gerekli hassas alan ilan edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, Trabzon’un Of İlçesi Eskipazar Mahallesi’nde bulunan özel mülkiyete konu taşınmazların ivedilikle temini amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından kamulaştırılacak. “İlk İşyerim Projesi” kapsamında ihtiyaç duyulan inşaat.

Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Ahmet Başyurt mahallesi sınırları içerisinde bulunan özel mülkiyete konu taşınmazların bir kısmı “100 Bin Sosyal Konut Projesi” kapsamında gerekli yapılaşmanın sağlanması amacıyla TOKİ tarafından ivedilikle kamulaştırılacak.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Ciritmeydanı Mahallesi’nde riskli bölge ilan edilen taşınmazların büyük bir kısmının ise bilim ve sanat kurallarına uygun olarak tasfiye edileceği, ulaşımı ve altyapısı ile imar mevzuatına aykırı, afet riski taşıyan, genel kamu düzeni ve güvenliği açısından sorun teşkil eden yapıları ortadan kaldırarak Yaşam alanlarının oluşturulması için Besni Belediyesi tarafından derhal kamulaştırma yapılacaktır.

Cunda Adası korunması gereken hassas bölge ilan edildi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Cunda Adası Doğal Sit Alanı’nın savunma durumunun yeniden değerlendirilmesi sonucunda tescil ve korunması gerekli hassas alan ilan edilmesine karar verildi.

Ayrıca “Afyonkarahisar İli Çay ve Bolvadin İçmesuyu Arıtma Tesisleri Derneği” ile merkezi Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bulunan “Doğal Kentler Derneği”nin kurulmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu