Haber

Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Siirt ve Batman’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Siirt ve Batman’da resepsiyonlar düzenlendi.

Diyarbakır’da bir otelde düzenlenen resepsiyonda konukları Büyükşehir Belediyesi Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su karşıladı.

Vali Su, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın heyecanını, coşkusunu, onurunu ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

Cumhuriyetin Türkiye’de büyüme ve kalkınmanın lokomotifi olduğunu belirten Su, bugün gelinen noktada Türkiye’nin her alanda hızlı bir gelişme ve gelişme içerisinde olduğunu söyledi.

Vali Su, “Tarihte olduğu gibi bugün ve muhtemelen gelecekte de birlik ve huzurumuzu bozmaya, ülkemizi bölmeye, parçalamaya çalışanlar olacaktır. Ama tarihte olduğu gibi dün de onlara bu fırsatı asla vermeyeceğiz. Bugün ve gelecekte, birliğimizi, beraberliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi asla bozmayacağız.” “Bunu nakde çevirmeyeceğiz.” dedi.

Daha sonra Vali Su ve protokol üyeleri pastayı kesti.

Resepsiyona, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 7’nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, 8’inci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karakoç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alparslan Demiray, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Kıdemli Albay Fazilet Ersoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, kaymakamlar, askeri yetkililer, kurum, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler ile milli sporcular katıldı.

Bingöl

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Valilikte düzenlenen resepsiyonda konukları karşıladı.

Usta, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin herkese yönetime katılma hakkı verdiğini ve bunun bireylerde vatandaşlık bilincinin oluşmasına da yardımcı olduğunu söyledi.

Cumhuriyetin sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihin en kapsamlı modernleşme hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesi olduğunu belirten Usta, Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulduğunu ifade etti. Atatürk.

Bu milletin, tarihinde yaşadığı tüm zorlukları, birlik ve beraberliğinden taviz vermeden aşmayı başardığını belirten Usta, “Bugün, ecdadımızın bize emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacak ve hep birlikte sahip çıkacağız. Genç kuşaklara gurur duyacakları bir ülke bırakmak için her zaman el ele, omuz omuza duracağız.” dedi.

Resepsiyona, 49. Tugay Komutan Yardımcısı Albay Gazi Sever, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay katıldı. , kurum, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

mardin

Merkez Artuklu ilçesindeki bir otelde düzenlenen resepsiyonda, konukları Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Akkoyun, eşi Canan Akkoyun ile karşıladı.

Programda konuşan Vali Akkoyun, Cumhuriyetin 100’üncü yılına tanıklık etmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Akkkoyun, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde eğitimden kültüre, ulaştırmadan tarıma, sağlıktan savunma sanayine kadar geniş bir yelpazede “Türkiye Yüzyılı” hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

Programa, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, AK Parti Merkezi Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Orhan Miroğlu katıldı. , Mardin-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi. Saliba Özmen, Kırklar Kilisesi Başpiskoposu Gabriel Akyüz, Süryaniler, kurum, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Siirt

Siirt’te Kızlar Tepesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen resepsiyonda konukları Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kızılkaya, eşi Nurten Kızılkaya ile karşıladı.

Vali Kızılkaya daha sonra AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül ve davetlilerle bir araya gelerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Kızılkaya, resepsiyonda yaptığı konuşmada, kentte kutlamaların oldukça coşkulu olduğunu ve vatandaşların etkinliklere büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Cumhuriyetin kazanımlarının değerinin bugünlerde daha iyi anlaşıldığını belirten Kızılkaya, “Çevremizde yaşanan olumsuz olaylar karşısında ülkemiz, Cumhuriyetimiz, devletimiz, milletimiz bir huzur ve güvenlik adası, bir limandır. Herkesin sığınabileceği, tüm mazlumların, mağdurların örnek aldığı bir ülke.” dedi.

Gelecek nesillerin birlik ve beraberlik içinde yaşaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Kızılkaya, şöyle konuştu:

“Bize düşen en büyük iş, çalışmak, birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Cumhuriyeti ve getirdiği kazanımları korumak, daha ileri taşımak bizim görevimizdir. Bu vesileyle kapsamında düzenlenecek etkinlikler Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı yıl sonuna kadar devam edecek ama her yıl altın değerinde “100 ve 101 bizim için 99 kadar değerli olacak.”

Resepsiyona Siirt 3’üncü Komando Tugayı Komutan Yardımcısı Yarbay Hüseyin Altınışık, Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Adalet Kurulu Başkanı Murat Cirit, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, kurum, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

yarasa Adam

Batman’da Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde yer alan Kristal Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen resepsiyonda Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Canalp, eşi Ayten Canalp ile konukları karşıladı.

Vali Canalp resepsiyonda yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100’üncü yılına ulaşmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyetin ilanının milletin büyük tarihindeki en değerli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Canalp, “Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı modernleşme hamlesi, toplumsal bir harekettir. ve siyasi değişim projesi, milletimizin bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.” dedi.

Resepsiyona Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. İdris Demir, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, Vali Yardımcıları, kurumlar. Toplantıya siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu