Haber

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hatay ve Malatya’da 75 bin kişiye yemek dağıtıyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay ve Malatya’da günde 75 bin kişiye kahvaltı ve sıcak yemek dağıtıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra seyyar fırın ve seyyar mutfak ünitelerini de depremzedelerin hizmetine sundu.

Her gün depremzedelere kahvaltı ve sıcak yemek ikramı yapan belediye, Hatay ve Malatya’da konuşlandırdığı portatif ünitelerle toplam 75 bin kişiye kahvaltı ve sıcak yemek dağıtıyor.

Gezici fırınlarda ekmek ve simit üretimi de yapan Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Asrın Afeti”nden bu yana depremzedelere her türlü katkıyı sağlamaya devam ettiklerini belirterek, “Hatay ve Malatya’da bulunan mobil ünitelerimizle kahvaltı ve sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Malatya’da bulunan fırın günde 15 bin öğün yemek veriyor.Simit ve ekmek üretiyoruz.50 bin kişilik mobil mutfak ünitemiz Malatya’daki kardeşlerimize üç öğün kahvaltı ve sıcak yemek servisi yapıyor.25 bin kişilik diğer mobil ünitemiz Hataylı kardeşlerimize de sıcak yemek dağıtıyor.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Yakutiye ilçesine bağlı Kırmızıtaş Mahallesi sakinleri, sattıkları hayvanlardan elde ettikleri geliri ve cami cemaatinden topladıkları 70 bin lirayı depremzedelere destek için AFAD hesabına yatırdı.

Yakutiye Müftüsü Selim Şahin, mahalle sakinlerine yardımlarından dolayı teşekkür etti.

kucukcekmece-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu