Haber

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor ile oynayacağı maçta görev yapmak üzere yardımcı hakem atanmasına tepki gösterdi.

Fenerbahçe Kulübü, SporToto Muhteşem Lig’de Trabzonspor ile oynayacakları karşılaşmaya atanan yardımcı hakem Serkan Çimen’in bir süre önce bordo-mavili takım lehine hata yaptığını savunarak bu atamaya tepki gösterdi.

Sarı lacivertli kulüpten “Endişelıyız” manşetiyle yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“TFF’nin yeni seçilen başkanı ve yönetim kurulundan tek beklentimiz liglerin adil yönetimi ve adil rekabetin tesisidir. Bu amaçla atılan tüm adımları sonuna kadar destekliyoruz. Bu bağlamda en değerli Adil rekabetin oluşmasını sağlamanın kriteri hakemlerin belli bir plan çerçevesinde atanmasıdır.Sistematik bir yaklaşımla çalışmak umut vericidir.Ancak Büyük Lig’den koptuktan sonra 3.Lig’deki sürpriz durumla ilgili endişelerimiz var. Futbol takımımızın ilk maçında Trabzonspor ile oynayacağı maçın hakem atamaları belli oldu.”

Bu akşam oynanacak karşılaşmanın ikinci yardımcı hakemliğine atanan Serkan Çimen’e dikkat çekilen açıklamada, söz konusu yardımcı hakem Serkan Çimen’in Yeni Lig’de oynanan Adana Demirspor-Trabzonspor maçında yardımcı hakem olarak görev yaptığı belirtildi. Futbol camiasının çok iyi bildiği üzere 12 Eylül 2022 tarihinde Adana Stadyumu. Bu maçta Çimen, Adana Demirspor oyuncusu Belhanda’nın bariz golünü iptal ederek maça damgasını vuran ve Trabzonspor lehine haftalarca devam eden skandal bir karar aldı. Müsabakalardan biri olan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında verilen misyondan ciddi anlamda rahatsız olduğumuzu belirtmek isteriz. ifadeler yer aldı.

Hakemlerin yeni bir sistemle atandığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

“Sistem tarafından bir algoritma çerçevesinde yapıldığı söylenen hakem atamalarının, dönemin yeniden başladığı ilk hafta tartışılacak ve sorgulanacak böyle bir atamaya imza atması son derece düşündürücü. Bu Yeni sisteme olan güveni sarsacak sonuçlara durum çok net.Hata nedeniyle 5 hafta cezalı olan bir hakemi, zorluk derecesi yüksek olan bu maça atamak niyetini alt üst edecek düzeye taşımıştır. niyetini sorgulattı ve pozisyonunu daha da tartışmalı hale getirdi. Maçın sonucuna etki edecek düzeyde hakem hataları olabileceği endişemizi artıran bu durumun, Trabzonspor’un toparlanma çabasında olduğunu belirtmek isteriz. bugün oynanması, hiçbir zaman bizim tarafımızda olmamıştır. Kabul edilemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu