Haber

Kayseri Büyükşehir’den Kahramanmaraş’a konteyner şehir

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile birlikte depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle kısa sürede kentte kurulan ilk konteyner kenti inceledi. ve AFAD.

Önder Büyükkılıç, depremin yaralarını sarmak için büyük bir özveri ve özveriyle çalıştıklarını belirterek, “Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Kahramanmaraş’ta kurduğu ilk konteyner kenti İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte inceledik. AFAD işbirliğiyle.”

Kahramanmaraş’ta Karacasu Kesintisiz Barınma Merkezi’nde kurulan konteyner kentin değerine vurgu yapan Büyükkılıç, “Tek amacımız tüm imkanlarımızla depremden etkilenen vatandaşlarımıza bir an önce ev sıcaklığı yaratıp hayatlarını kolaylaştırmak. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreci tek yürek olarak aşacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu da Önder Büyükkılıç’a emeği ve takviyeleri için teşekkür ederek, depremin yaralarını hep birlikte sardıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Büyükkılıç, konteyner kent incelemelerinde özellikle depremzedelerle ilgilenirken, depremzedelere bir kez daha geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu