Haber

Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ziyaretini depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a yapacak.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından partisinin genel merkezinde tebrikleri kabul etti. Milletvekilleri, “Bir şenlik havası vardı. Başkan da keyifli ve çok heyecanlıydı” dedi.

“PARTİDE MÜMİN KAZANACAKTIR”

Partililer genel merkezde ve Meclis’teki grup toplantısında bu yoğunluğu değerlendirerek, “En son yerel seçimleri kazandığımızda böyle bir yoğunluk vardı. Şimdi de bir benzerini yaşıyoruz. Parti içinde kazanma inancı var. Parti.”

“DAHA FAZLA OLACAK”

Artık netlik kazanan herhangi bir miting programı veya il ziyareti olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun kurmayları, “Daha çok sahada olacak. Grup podyumuna veda etme sebebimiz bu. Konuşmalarına devam edecek.” Yaz döneminde yaptığı gibi farklı illerde grup toplantısı olarak yapılacak. Açıklanacak seçim takvimine göre programı netleşecek. Elbette ortak mitingler olacak” dedi.

HDP’YE GİDECEK MİSİNİZ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretine ilişkin “Deprem bölgesine gidecek. Kahramanmaraş’ta olacak. Orada acılar hala taze” ifadelerini kullandı. Adaylığının açıklanmasının ardından HDP’ye mi yoksa başka bir partiye mi ziyaret olacağı sorusuna Erkek, “Henüz bir program yok. Tek adam rejimine karşı verilen bu demokrasi mücadelesine herkes katılmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu