Haber

Kocaeli’den üniversite teknoloji takımlarına tam destek

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) E-Gençlik teknoloji kadrolarında vazife alan üniversite öğrencilerine dayanak veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençlerin birbirleriyle ve Büyükşehir gruplarıyla tanışması ve bilgilendirme gayesiyle program düzenledi. Antikkapı Restoran’da gerçekleşen programda KOÜ ve GTÜ’den 650 üniversite öğrencisi hazır bulundu.

Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık katıldı.

Programda birinci olarak gençlerin büyük ilgi gösterdiği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi E-gençlik modelini anlatan görüntü izlenirken; daha sonra öğrencilere hitaben konuşmalar gerçekleşti. Gençlik ve Spor Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, “Bu yıl gençlerimize yönelik Tahir Büyükakın Liderimizin liderliğinde çok sayıda aktif ve verimli işler yaptık, bunlar ortasında bizleri en çok heyecanlandıran projemiz siz bedelli üniversite öğrencilerimizin içerisinde yer aldığı teknoloji ekipleri projemizdir. Bu sene 34 üniversite kulübümüze dayanak vererek İnsansız Hava Aracı, İnsansız Su Aracı, Elektrikli Araba, Roket ve Yapay Zeka Modelleri projeleri başta olmak üzere onlarca çalışmaya yer, lojistik ve teknik dayanak verdik. Sizlerin heyecanı bizleri daha da umutlandırıyor ve geleceğimizin sizlerin yetenekli ellerinde yükseleceğine olan itimadımız daha da pekişiyor” dedi.

BAŞKAN’IN KILAVUZ GENÇLERE İNANCI TAM

Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık, gençlere yönelik yaptığı konuşmada kelamlarına, ‘’Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın sizleri çok seviyor ve size güveni tam, selamlarını iletiyorum’’ diyerek başladı. Aydınlık yaptığı konuşmada, “Biz bu sene olduğu üzere önümüzdeki sene de size her türlü dayanağı vermeye devam edeceğiz. Bugün ülkemiz yaptığı teknolojik atılımlarla hem bölgesinde hem de tüm dünyada büyük bir güç olduğunu herkese gösterdi. Siz kıymetli gençlerin büyük bir sorumluluk şuuruyla yaptığınız bu hoş ve verimli işler ülkemizin geleceğine de büyük katkı sağlayacak. Üniversitelerimizin teknoloji kulüplerine yönelik açtığımız atölyelerimizde sizlerle birlikte çok sayıda başarılı proje geliştirmeyi başardık, bundan sonra da dayanağımız artarak devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu