Haber

Küçükçekmece Gölü’nde ejderha heyecanı

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Küçükçekmece Gölü’nde düzenlenen Dragon Boat Festival, 35 takımın heyecanına ve kıyasıya rekabetine sahne oldu. Şenliğin sonunda dereceye giren grup ve sporculara ödülleri Belediye Başkanı Kemal Çebi tarafından takdim edildi.

765 sporcu yarıştı

Bireylerin grup ruhuyla hareket etme becerilerini geliştirmek ve bu becerinin iş ve sosyal hayatta uygulanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen festivalde Türkiye’nin dört bir yanından 765 sporcu yarıştı.

Spor ve eğlence bir arada

Festival boyunca yüzlerce kişi hem spor yaptı hem de müzik eşliğinde ve oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi. Etkinlik süresince hem çocukların hem de vatandaşların suda olduğu kadar karada da eğlenmesi için çeşitli oyun setleri, eğlenceli aktiviteler, ikramlar ve DJ performansları sunuldu. Sporcu aileleri de alkışlarla takviye yaptı.

Başkan Çebi: Küçükçekmece’den tüm İstanbul’a ilham vermeye devam ediyoruz.

Şenliğin sonunda dereceye giren kadrolara kupa ve madalyaları Belediye Başkanı Kemal Çebi tarafından takdim edildi. Dragon Boat Festivali’ne katılan tüm sporculara teşekkür eden Lider Çebi, “Küçükçekmece’de yaşam kalitesini ve yaşam keyfini artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Küçükçekmece halkıyla birlikte oluşturduğumuz kent kültürünü klasik festivallerimizle pekiştirirken, etkinliklerimizle de birçok yerel yönetime ilham kaynağı oluyoruz. Küçükçekmece’nin sanatla, sporla, edebiyatla, sinemayla, kitapla anılmasını istiyor ve bu doğrultuda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Festivalde kazanan gruplar:

  1. Tema İstanbul 2
  2. A&T Bank Esenler Belediyesi Su Sporları Kulübü
  3. Asmar Holding

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu