Haber

Nihal Olçok: Kılıçdaroğlu’ndan randevu isteyeceğim

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eski eşi Erol Olçok’u kaybeden Olçok, “FETÖ temize çıkmadı, herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. FETÖ daha da derinleşti. derinleşiyor.”

‘GÜÇ İLE TEK ŞEY DEĞİLDİR’

Halk TV’de yayınlanan Yeni Bir Sabah programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını sorun.Olçok, “Türkiye’de büyük kurumların FETÖ’den aklandığını düşünmüyorum. İktidar değişince kolay olacak bir şey değil. İktidar olmak ile muktedir olmak aynı şey değil. İçselleştirmek zorundayız. Bu.”

14 Mayıs seçimlerinin kazanılmasının ardından Kılıçdaroğlu’ndan randevu isteyeceğini belirten Olçok, FETÖ darbe girişiminden bu yana atılmayan adımları ve analiz önerilerini sunacağını kaydetti.

‘2002’DE KİMSE SEÇMEN DEĞİL’

“Hükümet değişince ne yapılacağına dair bir çalışma hazırladım. Kemal Kılıçdaroğlu göreve gelir gelmez atanmamı isteyeceğim, yapılması gerekenleri ve çözüm önerilerini dile getireceğim ve ‘bu noktalarda var’ diyeceğim. Hiç bakılmadı, bu noktalara hiç bakılmadı’. 2002’de artık kimse seçmen değil. Biz aynı değiliz, biz aynı değiliz. “Bu bahiste bazı şeyler görmemiz gerekiyor” dedi.

haber-gaziosmanpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu