Haber

Osmaniye’deki depremde hayatını kaybedenler için ‘Sessiz Yürüyüş’ düzenlendi

6 Şubat 2023’te Osmaniye’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenler anısına “Sessiz Yürüyüş” düzenlendi.

Valilik koordinasyonunda kentte depremden en çok etkilenen İstasyon Caddesi’nde anma programı düzenlendi.

Vali Erdinç Yılmaz, Osmaniye’deki depremlerde 1010 vatandaşımızı kaybettiklerini söyledi.

O acıyı bir kez daha yaşadıklarını belirten Yılmaz, “Bu acıyı ne yıllar ne de onyıllar dindiremez. Biz o acılı günlerde tek yürek olduk. Türkiye tek yürek oldu, Osmaniye tek yürek oldu. Bu felaketle birlikte mücadele ettik. Biliyoruz ki Mücadelede geldiğimiz noktada acılar dinmeyecek ama dinebiliriz, “Her türlü çabayı gösteriyoruz.” dedi.

Deprem konutlarının bir kısmını bu ay içerisinde teslim edeceklerini belirten Yılmaz, diğer konutların da en kısa sürede tamamlanıp vatandaşlara kalıcı konutların en kısa sürede kazandırılması için çaba gösterdiklerini belirtti.

Türkiye’nin böyle bir depremde gösterdiği birlik ve fedakarlığı dünyanın en güçlü devletlerinin bile gösteremeyeceğinin altını çizen Yılmaz, şöyle devam etti:

“Yüce Allah’tan temennimiz ne ülkemizde ne de dünyada bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasıdır. Osmaniye olarak adeta kıyametin provasını yaşadık. O anı unutmamız mümkün değil. Allah göstermesin. yeniden yaşayalım, birliğimizi, kardeşliğimizi bozmayalım. Biz gerçekten büyük bir milletiz, büyük bir devletiz. Yaraları birlikte sardık, birlikte sarmaya devam edeceğiz.”

Yılmaz, İstasyon Caddesi’ne deprem şehitleri anıtı yapmayı planladıklarını söyledi.

Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve hayatını kaybedenlerin anısına alana karanfil bırakıldı.

Katılımcılar daha sonra depremde hayatını kaybedenler için Devlet Bahçeli Meydanı’nda “Sessiz Yürüyüş” düzenledi.

Programa AK Parti Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu