Teknoloji

TEKNOFEST Projeleri Girişime Dönüşüyor

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’te heyecan tüm hızıyla devam ediyor. nisanda istanbulda 2 milyon 547 bin ziyaretçi2023 yılının ikinci ve üçüncü duraklarında özgün bir yarış modeliyle rekorlar kırarak bilim, teknoloji ve uzay dolu unutulmaz izler bırakan TEKNOFEST 30 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Başşehir Ankara’da, 27 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Ege’nin incisi İzmir’de gerçekleşecektir.Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayan TEKNOFEST’te, İşletme Yarışması modeli ile yarışma sonrasında işletmeye dönüşmesi amaçlanan projelerin gelişimi 10 farklı temada izlenecek.

TEKNOFEST Taahhüt yarışmasına; 2018 yılı ortasında ve 2023 yılında TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışlara başvuran lise, üniversite ve üzeri personeller katılabilecektir. Kurumsal temalar; Eğitim Teknolojileri, Sağlık ve Ekonomik Yaşam Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, İletişim ve İletişim Teknolojileri, Turizm Teknolojileri, Çevre, Güç ve İklim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Afet Yönetim Teknolojileri ve Tezahürsüz Yaşam Teknolojilerioluşturulmuş.

TEKNOFEST Yarışmacılarının katılabileceği yarışmadaki tüm temalar Ön Kuluçka ve Hızlandırma kategorilerden oluşmaktadır. Ön Kuluçka kategorisinde girişim fikri olan veya işini geliştiren personeller bu kategoride ödüllendirilecektir. Bu aşamada, teşebbüsün kuruluş veya teşekkül şartı aranmaz. Hızlandırma aşamasında projesini test edilebilir bir işe dönüştüren ve bu projelerle ilgili şirket kuran personeller sunumları ile ödüllendirilecektir.

TEKNOFEST yarışmacılarının işletme ekosistemine dahil edilmesinin, teknoloji yarışmalarında geliştirilen projelerin ticarileştirilerek topluma kazandırılmasının ve işletmeye dönüşen projelerle Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışta katılımcılar, toplam verildi 7 milyon TL’yi aşkın ödülverilmiş olacak.

Başvurular 10 Temmuz prestiji ile sona erecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu