Haber

Ulusal Yol Partisi Vergi ve Zamları Protesto Etti

MİLLİYET Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ve partililer, son dönemde yapılan vergi ve zamları protesto ederek ‘Sessiz Çığlık atan Adam Eylemi’ gerçekleştirdi.

Partililer, artan vergi ve zamları protesto için Kızılay Güvenpark’ta toplandı. Milletvekili Yol Partisi lideri Çayır, ‘Artık Yeterince Zamlarla Yaşamak İstemiyoruz’ yazılı yelek giydi. Burada bir açıklama yapan Çayır, “İlimizin ortasındaki halkı bilgilendirmek istedik. Yani son 22 yıldır vergileri artıran, vergileri artıran, borçlanan, hayatı daraltan iktidarı protesto etmek istedik. Bunu yaparken kimse kanmasın,kimse bizim sözümüze varlığımıza darılmasın sokaktaki hemşehrilerimiz bile mutsuz olsun bize yol gösterecek bir adım olsun istemedik buraya geldik çünkü 1 dakikalık ana duruşta ‘neler olduğunu protesto ediyoruz’ dedik.Şehirlerin meydanlarında durarak protesto etmeye hakkım yok mu?suç olur nasıl olur? İzne tabi mi?Bu alanları daraltarak tedbir veya tedbir olarak alanlar kendilerini yok ediyorlar.Türkiye’nin geleceği için utanç vericidir.Bu millet kendini ne kadar özgür tanımlayabilirse o kadar faydalı olur.Nedir? Değerli halkı rahatsız etmeyin, insanları incitmeyin” dedi.

‘SESİMİZİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Remzi Çayır, asgari ücretin 11 bin 402 TL’ye çıkarıldığını hatırlatarak, “Asgari ücret 11 bin 402 TL’ydi, aynı zamanda evlerin kiraları da 11 bin TL’ye çıkıyor. Aynı zamanda geçim maliyeti de artıyor. .Bir kısırdöngü oyununun içindeyiz 130 yıldır bir kısırdöngü oyununun içindeyiz.İktidarlar böyle yapıyor.Onun için Milli Yol Partisi olarak sistem değişmeden bu durum değişmez dedik. iktidar değişikliği mutlu etmez.’Sistemi değiştirecek, bu sistemi dönüştürecek, dönüştürecek olan Milli Yol Partisi’ne kulak verelim’ dedim sesimizi duyuramadık. 20 yıl önce çiftçi 1 kilo buğday 1 litre mazot alabildi şimdi 4 kilo buğday satsa 1 litre mazot alamıyor tabi sesimizi yükselteceğiz protesto edeceğiz ne zaman oldu insan bir devlet mi neyin peşindesiniz?” Sesimizi duyurma hakkımızı kullanacağız. Biliyorum 5 dakika, 10 dakika meydanlarda durmamıza izin vermeyecekler ama biz uygun gördüğümüz yerde durmaya ve protesto etmeye devam edeceğiz. Anayasal çerçeveler içinde kalmak şartıyla sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.

Çayır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli Yol Partisi Genel Başkanı ve partili arkadaşlarım olarak önümüzdeki haftalarda bu eylemi tüm Türkiye’ye yayacağız. Eylemimiz anayasal çerçevede mutlaka devam edecek. Kimse bizim haklı sesimizi çıkarmayacak. Fiyat zamları hayat pahalılığı da kaderimiz değil.’Yeter’ diyemez kimse.Bizi tutamaz.”

Konuşmaların ardından Remzi Çayır ve partililer 1 dakika durarak ‘Sessiz Çığlık Duran Adam Eylemi’ni gerçekleştirdi.

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu