Haber

6 masalı toplantı sonrası Akşener’den yeni hamle! Bugün kurmaylarıyla bir araya gelip basın açıklaması yapacak.

6’lı masanın liderleri cumhurbaşkanı adayını belirlemek için dün ilk kez bir araya geldi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliği yaptı. Karamollaoğlu, kapıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı karşıladı.

MASA ÜZERİNDEKİ BAHİSLERDEN BİRİ YARDIMCI LİSTESİ OLDU

Toplantı öncesi Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler için mevlid okutan DÜZGÜN Parti, Saadet Partisi çevresine mevlit şekeri dağıttı. Akşam saatlerine kadar süren görüşmede liderler, “adaylığın yanı sıra milletvekili listeleri, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş, deprem çalışmaları” gibi konuları ele aldı.

4 PARTİ KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINI DESTEKLEDİĞİ İDDİASI

Görüşmenin ardından yapılan açıklamada cumhurbaşkanları, ortak aday ve geçiş süreci üzerinde fikir birliğine vardıklarını belirterek, adaylarını 6 Mart’ta kamuoyu ile paylaşacaklarını duyurdu. Kulislere yansıyan bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun adı “ortak aday” olarak masaya geldi. Kılıçdaroğlu’na dört partinin destek verdiği, İYİ Parti’nin yetkili kurullara danışmak istemesi nedeniyle 6’lı masanın 6 Mart’ta yeniden toplanma kararı aldığı belirtildi.

GİK İYİ PARTİ KURULDU AKŞENER AÇIKLAMA YAPACAK

Toplantının ardından YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, gece saatlerinde genel merkeze giderek kurmaylarıyla toplantıya gelirken, 4 Mart Cumartesi günü 81 ilin katılımıyla yapılması planlanan Genel Yönetim Kurulu (GİK) toplantısına katıldı. Ankara’ya gelecek olan liderler, bugüne taşındı. Akşener, Genel Yönetim Kurulu’nun ardından saat 13.30’da prestijli bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulunacak.

“GERÇEK KOMUTAN OLMAK İÇİN EPOLETLERDEN VAZGEÇMEK GEREKİR”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, toplantı öncesi “Bir yol ayrımındayız. Bu yangın imtihanını parti iç meselesi ya da makam sohbeti olarak görenlere seslenmek istiyorum.

yerkoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu