Haber

Akşener, Ankara’da 81 il başkanıyla görüşecek

6’lı Tablo, cumhurbaşkanı adayını konuşmak için 12. kez bir merkeze geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, cumhurbaşkanı adayı üzerinde uzlaşmaya varıldığı ve ismin 6 Mart’ta kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

AKŞENER PERSONEL İLE TOPLANTI

YETER Parti Genel Başkanı Meral Akşener, görüşmenin ardından partisinin genel merkezine gitti. Toplantıda alınan kararları heyetiyle birlikte değerlendiren Meral Akşener, durum değerlendirmesi yaptı.

İL VE BELEDİYE LİDERLERİYLE BULUŞACAĞIZ

İYİ Parti’deki gelişmeler bununla da sınırlı kalmadı. İYİ Parti’nin 81 ilin liderleri önceden planlandığı gibi Ankara’ya çağrıldı. Bugün illerin belediye başkanları ile bir araya gelecek olan Akşener, hafta sonu belediye başkanları ile bir görüşme gerçekleştirecek. İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu’nun (GİK) bugün saat 13.30’da toplanacağı da öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI 6 MART’TA AÇIKLANACAK

Öte yandan 6. Masa Toplantısı’nın ardından yapılan yazılı ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak ortak cumhurbaşkanı adayımız konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. 28’inci Dönem Milletvekili ve 13’üncü Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve geçiş süreci yol haritası”Cumhurbaşkanları partilerinin yetkili kurullarına bilgi verdikten sonra 6 Mart 2023’te nihai bildiriyi paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yeniden bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

haberkulp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu