Ekonomi

BIST 100 güne yükselişle başladı: Açılışta hangi hisseler öne çıktı?

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %1,52 oranında yükselişle 10.320,02 puandan başladı.

BIST 100’de pozitif açılış sonrası ilk işlemlerde alımlar devam ederken endeks, %2’nin üzerinde değer artışıyla 10.400 puan bandına doğru hareket etti. BIST 100, dünkü işlemlerde de pozitif ivme kaydetti. Gün kapanışı %1,14 ile 10.165,52 puandan gerçekleşirken endeks, dolar bazında 314 dolara yükseldi.

BIST 100’de işlem gören hisselerden dün 57’si değer kazanırken 43’ü düşüş kaydetti. Endeksin günlük işlem hacmi 89,3 milyar TL oldu. Bu işlem hacmi, toplam hacmin %73’ünü oluşturdu.

Bugün pozitif ivme devam ederken açılışta en çok yükselen sektörlerin başında; %4 bandında yükselişle ticaret ve %2 bandında yükselen gıda ve bilişim yer aldı. Kobi, ilk işlemlerde %0,25 oranında düşen tek sektör olarak kaydedildi. An itibarıyla bankalar ve holding sektörü %2’ye yakın yükselişe sahip.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100’e dahil hisseler arasında açılışta en çok yükselenler şu şekilde:

  • BIMAS
  • ULKER
  • AEFES
  • KRDMD
  • SOKM

BIST 100’de güne ekside başlayan tek hisse ise %1,5 civarında gerileyen BTCIM oldu. Borsa İstanbul genelinde ise POLTK, OYLUM ve EKIZ payları ilk saatte en çok düşen hisselerdi. Bunun yanında BALAT, MARKA ve MAKTK, tavan fiyatına yükselerek en çok değer kazanan hisseler arasında yer aldı.

haber-golkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu