Haber

CEP TELEFONUNU SİPARİŞ ETTİ, KUTUSU GELDİ

MANİSA’da yaşayan ve kızına hediye olarak internetten ikinci el cep telefonu sipariş eden Osman Özer’e (34), 5 bin liraya aldığı cep telefonunun yerine kılıf geldi. Durumu polise bildirip satıcı AK hakkında şikayette bulunan Özer, “Telefonu ortaokul çocuğum için aldım, duygularımla, gururumla oynadı. Bir an önce yakalanmasını istiyorum. “

Yunusemre ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası Osman Özer, ortaokula giden kızına sürpriz yapmak için cep telefonu almaya karar verdi. Özer, almak istediği ikinci el telefonun internette 5 bin TL’ye satıldığını görünce satıcıyla iletişime geçti. Özer, 7 Eylül’de satıcıya 2 bin TL göndermiş, satıcının kargo takip numarasını vermesinin ardından paranın kalan kısmını da göndermişti. Önceki gün kargosu gelen Özer’e gönderilen kutuda cep telefonu yerine kılıf bulundu. Cep telefonunu sipariş ettiği satıcı AK’yi arayan Özer’e ulaşılamadı. Dolandırıldığını anlayan Özer, AK hakkında Yunusemre Barbaros Şehit Özdemir Karakolu’na şikayette bulundu.

‘Duygularımla, gururumla oynadılar’

Mağdur olduğunu söyleyen ve kendisini dolandıran kişi veya kişilerin bir an önce yakalanmasını isteyen Özer, “İnternette yapılan telefon görüşmesi hoşuma gitti. Satıcı AK ile 5 bin TL’ye anlaştık. Önce parayı gönderdim” dedi. 2 bin TL, ertesi gün kargo takip numarasını gönderip paranın geri kalanını istedi.” . Adıma gönderilen kargonun makbuzunu görünce parayı gönderdim. Parayı gönderdikten sonra numaramı engellediler ama fark etmedim. Cep telefonu yerine kılıf gelince dolandırıldığımı anladım, aradım ama ulaşamadım. Yunusemre Barbaros Şehit Özdemir Karakolu’na giderek şikayette bulundum. Yakalandım ve gerekli işlem yapıldı. “İstiyorum. Mağdurum. Çocuklarımın nafakasını aldılar. Telefonu ortaokulda okuyan çocuğuma aldım, o da benim duygularımla, gururumla oynadı. Bir an önce yakalanmasını istiyorum. mümkün” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu