Dünya

Eski CIA analisti: Rus ordusu Kiev ve Odessa’yı ele geçirecek

Through the Eyes of adlı YouTube kanalına demeç veren eski CIA analisti Larry Johnson, Rus ordusunun özel askeri operasyon tamamlanmadan Kiev ve Odessa’yı ele geçireceğini söyledi.

Johnson, “Eninde sonunda Kiev ve Odessa’nın alınacağını düşünüyorum. Ve Ruslar, Dinyeper‘e kadar ilerleyecekler. Bana öyle geliyor ki, Transdinyester’e yakın bölgeler hariç, Dinyeper’in batısındaki bölgelerin kontrolünü ele geçirmeyecekler. Transdinyester Moldavya Cumhuriyeti sakinlerini korumak için o bölgeleri alacaklar” dedi.

Rus ordusunun cephede ciddi ilerleme kaydetttiğini ve buna bağlı olarak Batılı ülkelerin söylemlerinin giderek daha militarist bir hal aldığını belirten Johnson, İngiliz ve Fransız yetkililerin Ukrayna’ya asker gönderme ve uzun menzilli silahlarla ‘Rusya topraklarını vurma’ ihtiyacını giderek daha sık dile getirmeye başladıklarını kaydetti.

Bu açıklamaları çılgınca olarak nitelendiren uzman, Moskova’nın Meksika’ya silah vermesi ve ABD’deki stratejik tesislerin vurulması gerektiğinden bahsetmesi durumunda, Washington’un bunu kendisine karşı bir savaş eylemi olarak değerlendireceğine dikkat çekerek, “Bu insanlar ne düşünüyor, anlamak mümkün değil” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu