Haber

HDP’nin Okmeydanı temsilciliğine operasyon düzenlendi.

p>HDP’nin Okmeydanı temsilciliğine düzenlenen operasyonda terör örgütü üyelerinin posterleri ve yasadışı eylemlerde kullanıldığı belirtilen materyaller ele geçirildi.

Şişli Okmeydanı’nda İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube ekipleri, PKK/KCK terör örgütü gençlik örgütü DGH, yasa dışı faaliyetlerde kullanılacak havai fişek, maytap ve meşaleler, terör lideri Abdullah Öcalan’ın posterleri ve HDP’ye ait örgütsel materyallerin ele geçirildiği belirlendi. temsili binada muhafaza edilmektedir.

Ekipler dün ameliyat yaptı. Operasyonda adreste yapılan aramalarda Abdullah Öcalan’ın posteri, YPJ’li Arin Mirkan’ın fotoğrafı, PKK’nın sözde kurucularından Sakine Cansız, Ali Çiçek ve Kemal Pir’in çerçeveli fotoğrafı, Örgütün kurucu üyelerinden Mazlum Doğan, M. Hayri Durmuş, Haki Karer, Mahsun Korkmaz’ın kömür, 8 eldiven, 10 sprey, 2 yüz maskesi, 3 yelek, 85 meşale, 10 havai fişek rampası ile çekilmiş fotoğraflarını çerçeveledi. , 67 torpido, çok sayıda yasaklı yayın, pankart ve örgütsel belge ele geçirildi.

bayathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu