Haber

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Melek Mosso konseri için özür diledi

Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali’nde şarkıcı Melek Mosso’ya konser verdiği için eleştirilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Konser gecesi sahneye çıkan Mosso, olaydan sonra yüz binlerce kişinin önünde özür diledi. ilk şarkısında yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.Ayrıca bilinmesini istiyorum ki, “Özür diledikten sonra sahnede yaşananlar, sahne öncesi duygusal yoğunluğun bir yansımasıdır. Bundan dolayı üzdüğüm, gücendirdiğim örgüt mensupları varsa hepsinden ayrı ayrı özür dilerim” dedi.

UYGUN TEPKİLER

14 Mayıs seçimleri öncesi AK Parti ve Cumhur İttifakı’na oy veren kadınlara yönelik küfürlü mesajlara destek veren Melek Mosso, konser öncesi açıklamalarda bulundu. Son günlere ilişkin tartışmalara da değinen Mosso, gereksiz yere gündemi meşgul ettiğinin farkında olduğunu belirterek, “Burada yaptığım şakadan dolayı kırılan, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa özür dilerim. Kendisinden çok özür diliyor ve içtenlikle özür diliyoruz. Çünkü biz böyle şeylerle ayrılmayacağız, böyle şeylerle karşılaşmayacağız” dedi.

TEPKİLERİN ODAKINDAKİ BAŞKANDAN AÇIKLAMA

Şarkıcı Mosso’nun konserini düzenleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel sosyal medyada eleştirildi. Önder Yüksel, bugün sosyal medyadan konuyla ilgili “Sayın hemşerilerim” başlıklı bir açıklama yaptı. “Kamuoyundaki yanlış anlaşılmayı düzeltmek için açıklama yapmak durumunda kaldım” diyen Yüksel, şu ifadeleri kullandı:

“BEN YANLIŞ OLDUĞUNU BULDUĞUMU İFADE ETTİM”

“Öncelikle belirtmeliyim ki, kutsal değerlerim ve inandığım dava hakkında hiçbir zaman insanlara söz söyletmedim. Kendisiyle dizinin yaptığı ilk özür açıklamasının ardından konuştum. Bulduğumu belirttim. neyin yanlış yapıldığını, kendisinden çok daha içten ve samimi bir özür bekleyen geniş bir dinleyici kitlesi olduğunu ve konserin iptal edilmesinin doğru olacağını söyledi.Sahneden net bir şekilde özür dilemek istediğini ve gelecek olanı gördüğünü söyledi. konseri “milletimizi kucaklamak ve milletimizden özür dilemek için bir fırsat” olarak nitelendirdi.

“İPTAL EDİLMESİNİN FARKLI KUTUPLARA ZEMİN HAZIRLAYACAĞINI DÜŞÜNDÜK”

Bu görüşmeden sonra; Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye Asrı’ vizyonunda büyük önem verdiği ‘Milletimizin birlik ve beraberlik içinde olması’ vurgusunu dikkate alarak, etkinliğin iptal edilmesi niyetiyle faaliyete devam etme kararı aldık. konser, toplumsal ayrışmayı körükleyecek ve farklı polemiklere zemin hazırlayacak bir eylem olacaktı. Konser gecesi sahne alan Mosso, ilk müziğinin ardından yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek yüz binlerce kişinin önünde özür diledi.

“Kırdığım herkesten özür dilerim”

Ayrıca bilinmesini isterim ki özür diledikten sonra sahnede yaşananlar, sahne öncesi duygu yoğunluğunun bir yansımasıdır. Bundan dolayı üzdüğüm veya gücendirdiğim örgüt mensupları varsa her birinden ayrı ayrı özür dilerim. Lütfen kusura bakmayın. Sevgili hemşehrilerim; 2 milyondan fazla konuğu ağırladığımız ilimizde 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin birlik, beraberlik ve barış ortamında en ufak bir olumsuzluk yaşanmadan tamamlanması en büyük tesellimdir. Saygılarımla”

İşte Yüksel’in o açıklaması:

haber-karaburun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu